Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon
Dobrodosli na Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon

PrijemFAQ - Često Postavljana PitanjaRegistruj sePristupi

Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Zadnje teme
» Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb
Uto Jul 04, 2017 7:24 am od Duje Ostojić

» Rinoplastika
Pon Jul 03, 2017 8:23 pm od ImeldaM

» Zatezanje lica
Pet Maj 05, 2017 5:51 pm od Queen

» Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd
Sre Apr 19, 2017 10:07 pm od kleopatra

» Korekcija podocnjaka
Uto Feb 07, 2017 9:35 pm od SuperGirl

» Povećanje volumena usnica injekcijskom tehnikom pomoću različitih implantata
Pon Feb 06, 2017 12:51 pm od maleficent_11

» Donji ves nakon operacije
Ned Jan 29, 2017 12:12 am od Marina

» Korekcija asimetricne grudi
Čet Jan 12, 2017 8:28 am od Queen

» Iskustva clanice - Liposukcija
Pet Dec 23, 2016 5:32 pm od Maryin

Baner C2
Baner C2
PF

Baner B2

Lajkujte Nas
Baner C1

Baner C3

Povecanje grudi,dojke, silikonske grudi, plasticna operacija, plasticna hirurgija, operacija nosa, rinoplastika, korekcija usi, plastic surgeon,breast implants, silikonske implante, face lifting, fileri, delimo iskustva, forum plasticne operacije, forum grudi, forum silikone, liposukcija, Uvećanje grudi, udgradnja silikona, forum plasticna hirurgija, forum mamoplastika, Povećanje grudi - implantati, zgolemuvanje gradi, Silikoni grudi, estetska hirurgija, plasticna hirurgija, silikoni iskustva, trudnoca nakon silikona, trudnoca nakon povecanje grudi, silikone, fileri, plasticna operacija grudi, uvecanje grudi, forum estetska hirurgija, forum povecanje grudi, forum uvecanje grudi, forum operacija nosa, operacija usiju, dojenje sa silikonama, silikoni iskustva, silikoni grudi iskustva, forum operacija usiju, dr. Sinisa Kojic, dr. Duje Ostojic, dr. Igor Maljkovic, dr. Igor Smiljanic, dr. Mica Djuricic, dr. Kojic estetski hirurg, dr. Ostojic estetski hirurg, dr. Maljkovic estetski hirurg, estetski hirurzi iskustva, operacija nosa, povecanje usana, korekcija nadlaktice, korekcija oziljka, silikonske implante, najbolji plasticni hirurg, plasticne operacije pre i posle, just plastic surgeon, justplasticsurgeon, forum just plastic surgeon, forum breast implants, fice lifting, rinoplastika, mamoplastika, otoplastika, forum za sve plasticne operacije, poliuretanski implanti, forum estetska hirurgija, forum plasticna i estetska hirurgija, estetska kirurgija, plasticna kirurgija, plasticna hirurgija srbija, plasticna hirurgija hrvatska, plasticna hirurgija makedonija, plasticna hirurgija crna gora, plasticna hirurgija slovenija, plasticna hirurgija bosna, plasticna hirurgija balkan

Share | 

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 53 ... 102, 103, 104, 105  Sledeći
AutorPoruka
aamrvica
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Uto Jun 13, 2017 7:25 pm

Doktore, puno Vam hvala na detaljnom odgovoru!
Javit ću se za termin e mailom.
Lp
Nazad na vrh Ići dole
Aniram
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Uto Jun 13, 2017 10:56 pm

Dr. Mene zanima nesto prijateljica ima anatomske mentor 440 ,a ja okrugle 610 poliuretanske kako njezini izgledaju vece od mojih , a imam veću kubikazu?
Nazad na vrh Ići dole
Duje Ostojić
Elitni clan
Elitni clan

PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Sre Jun 14, 2017 7:10 am

Poštovana Aniram,

to pitanje često srećem na pregledima, kad pokazujem slike operiranih pacijentica. Ovisi o puno razloga; subjektivan dojam, preoperativni volumen grudi, elastičnost tkiva dojki (mekano ili čvrsto tkivo), pozicija džepa (ispod ili iznad velikog prsnog mišića), tjelesne proporcije pacijentica (širina zida prsnog koža), deformacije koštano-hrskavičnog skeleta prsnog koša poput “kokošjih prsa“ ili udubljenih prsa, tjelesna težina (veći volumen implantata se naprosto “izgubi“ na pacijentici koja je adipozna, dok se manji volumen implantata puno više ističe na pacijentici koja je normalne ili astenične građe), zatim kod zamjene implantata u grudima... Zato uvijek kažem pacijenticama kad mi dolaze sa slikama nekih drugih grudi koje žele imati da to nisu usporedive situacije. Lijepi pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ordinacija-ostojic.hr
aamrvica
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Sre Jun 14, 2017 5:02 pm

Poštovani doktore Ostojić!
Malo čitam Vaše odgovore na starija pitanja pa sam naišla na jednu nejasnoću. Naime rekli ste da poliuretanski implantati u roku 7 dana urastaju u okolno tkivo i da se ne spuštaju. A također ste jednom prilikom naveli da i nakon ugradnje poliuretana treba nositi traku za spuštanje grudi oko mjesec dana po noci. Sad mi nije jasno koja je uloga nošenja te trake ako su poliuretanski implantati vec urasli u tkivo? Nece li traka u tom slucaju samo prosiriti džep prema dolje i spustiti implantate koji su tokom operacije vec ugrađeni na idealnu visinu na kojoj bi trebali ostati? I nece li se tim širenjem džepa stvoriti mogućnost rotiranja implantata ili bar nakupljanja tekućine?
Pokušavam logikom dokučiti smisao jer sam naišla na naizgledno proturječje, ali sam sigurna da postoji objašnjenje.
Unaprijed zahvaljujem na pojašnjenju!
Nazad na vrh Ići dole
Duje Ostojić
Elitni clan
Elitni clan

PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Sre Jun 14, 2017 5:32 pm

Poštovana aamrvica
poliuretanski implantati urastu u okolno tkivo oko 70-80% u prvih desetak dana. Oni se ne spuštaju. Traka grudnjaka ne služi za njihovo spuštanje, nego da pritisne gornji pol dojki u dubinu, prema velikom prsnom mišiću, da se spriječi naginanje gornjeg pola implantata prema naprijed i odvajanje od velikog prsnog mišića (to se zove unfolding). Kad se koriste poliuretanski implantati, moraju se formirati širi džepovi, oko 1 cm od dimenzija implantata. Poliuretanska ovojnica je vrlo hrapava i ima veliko trenje sa okolnim zidovima džepa i zbog toga se implantat neće spustiti u proširenom džepu. 
Što se tiče nakupljanja tekućine, neke pacijentice imaju osjećaj bućkanja u grudima nekoliko dana nakon operacije. To je djelomično otopina antibiotika, razrijeđeni antiseptik Betadine i nešto sukrvice. Taj sadržaj se resorbira nakon nekoliko dana, ali ne utječe na proces urastanja. Zato sam i rekao da se oko 70-80% procesa urastanja događa u prvih desetak dana. Lijepi pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
aamrvica
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Sre Jun 14, 2017 6:27 pm

Sada mi je puno jasnije. Uklonili ste upitnike u mojoj glavi!  Hvala Vam na objašnjenju i strpljenju!
Nazad na vrh Ići dole
Duje Ostojić
Elitni clan
Elitni clan

PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Sre Jun 14, 2017 7:36 pm

You welcome
Nazad na vrh Ići dole
aamrvica
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Sub Jun 17, 2017 1:26 pm

Poštovani doktore!

S nestrpljenjem isčekujem operaciju i puno razmišljam o njoj pa imam još nekoliko pitanja.
1. Dosta pacijentica na forumu spominje komplikacije povezane sa resorptivnim šavovima. Postoji li neka alternativa takvim šavovima i koja bi bila prednost/mana drugačijih šavova?
2. Možete li mi molim Vas navesti prednosti i mane stavljanja implantata potpuno ispod velikog prsnog mišića u odnosu na dual plane tehniku.
3. Da li je prva 3 dana nakon operacije najbolje ne micati puno rukama (da li neke manje kretnje mogu uzrokovati pomicanje implantata?) i što više ležati ili je bolje umjereno se kretati po stanu?

Unaprijed zahvalna!
Nazad na vrh Ići dole
Duje Ostojić
Elitni clan
Elitni clan

PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Sub Jun 17, 2017 1:39 pm

Poštovana aamrvica

1. većina kiruga šiva inframamarni rez sa tri sloja resorptivnih šavova. Resorptivni šavovi rijetko stvaraju komplikacije na inframamarnim rezovima; znatno češće na periareolarnom rezu, koji Vama neće trebati. Druga opcija su neresorptivni šavovi za kožu koji se vade nakon desetak dana. No, duboka potkožna fascija i potkožno tkivo se moraju šivati sa resorptivnim šavovima. Ako je resorptivni šav duboko postavljen, on nikad ne stvara problem kao granulom ili ekstruzija (izbacivanje šava i lokalna upalna reakcija).
2. “Dual plane“ tehnika je zlatni standard u svijetu zadnjih 15 godina; ne znam da netko uopće radi totalni submuskularni džep, a posebno ne kad se stavljaju poliuretanski implantati. Dakle, ne vraćajmo se u prošlost. Nikad nisam radio totalni submuskularni džep, a glavna mana je izrazito pomicanje dojki prema pazuhu i deformacija oblika dojki pri pokretima ruke (tzv. “dinamička dojka“).
3. možete micati rukama i u prva tri dana koliko god možete i želite; naravno da Vas to ne boli. Uvijek slušate svoje tijelo. Sve što Vas ne boli možete raditi. Nikakve normalne kretnje rukama ne mogu uzrokovati pomicanje implantata, jer se poliuretani ne miču. Preporučam strogo mirovanje samo prvi dan, a nakon toga potičem pacijentice da hodaju koliko god mogu, jer ako stalno ležite, više Vas bole leđa nego grudi. Lijepi pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
aamrvica
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Sub Jun 17, 2017 2:10 pm

Odlično!!!!!!!
Puno Vam hvala doktore!!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   

Nazad na vrh Ići dole

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 103 od 105Idi na stranu : Prethodni  1 ... 53 ... 102, 103, 104, 105  Sledeći
 Similar topics
-
» Pitajte ovde
» OBRADA DRAGOG KAMENJA I PLEMENITIH MATERIJALA

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon :: Pitajte Doktora-
Skoči na: